full screen background image
Stalviršiai

 

      Namai - tai erdvė, kurioje žmonės, po sunkių dienos darbų, atgauna fizinių ir psichologinių jėgų pusiausvyrą. Tai ramybės oazė, užuovėja nuo įtampos ir streso. Todėl svarbu, jog namų interjeras būtų jaukus, harmoningas. Visi žmonės yra skirtingi. Todėl natūralu, kad mūsų suvokimas apie namų erdvę taip pat skiriasi. Namų aplinkoje įsikūnija ne tik architekto, interjero dizainerio mintys ir vizijos, tačiau ir užsakovo idėjos. Virtuvė - tai namų erdvės zona, kurioje statistiškai žmonės praleidžia bene daugiausiai laiko. Moderni virtuvė tai ne izoliuota patalpa - tai gyvenamosios erdvės dalis, neatskirta jokiomis konstrukcijomis. Svarbu, jog virtuvės dizainas harmoningai derėtų su bendru interjero stiliumi (klasikinis, tradicinis, modernus), todėl kiekvienas naujas stalviršio projektas yra unikalus. Projektuojant atsižvelgiama į užsakovo pageidavimus. Virtuvės baldų svarbiausios savybės - funkcionalumas, praktiškumas. Kietųjų baldų paviršiai iš dirbtinio akmens suteikia virtuvei dar daugiau praktiškumo, grožio, estetikos, jaukumo.

 

     Dirbtinio akmens stalviršio kelionė nuo vizijos iki Jūsų namų susideda iš trijų pagrindinių etapų:

 

I. Projektavimas.

II. Gamyba.

III. Montavimas.

 

I Projektavimas

 

"Kiekviena prabėgusi minutė planuojant sutaupo valandą laiko dirbant..." - Benjamin Franklin
 

  

Stalvišio projektavimą galima skirstyti į dvi dalis: 1. Dizainas 2. Matavimas

 

1. Dizainas

 

      Šio etapo metu užsakovas supažindinamas su dirbtinio akmens stalviršių gamybos, bei komplektacijos galimybėmis. Kliento yra paprašoma pristatyti savo viziją bei norimas įgyvendinti idėjas. Išanalizuojama kiekviena konkreti situacija, užduotys, lūkesčiai. Ši informacija ir jos vertinimas leidžia nustatyti teisingą projekto kryptį ir tampa kūrybinio proceso atspirties tašku. Esant poreikiui, užsakovui patarsiame konstrukciniais ar dizaino klausimais. Apibendrinus informaciją, sudaromas projekto dizainas ir numatomas jo įgyvendinimo sprendimas.

 

Spalva. Tai viena pagrindinių dirbtinio akmens savybių, lemianti galutinį projekto rezultatą. Nenorime plėstis apie spalvų derinimo taisykles, kadangi tai labai platus, vertas atskiros temos, klausimas. Vertinant iš praktiškumo perspektyvos, mažiau intensivių spalvų paviršiai yra lengviau prižiūrimi. Įbrėžimai, drėgmė mažiau pastebimi. Renkantis spalvą stiprią įtaką turi žmogaus skonis. Teisingai parinkus stalviršio spalvą virtuvės vaizdas pakeičiamas neatpažįstamai, net jei baldai ir kiti interjero elementai lieka nepakitę. Tiesa, stalviršio spalva yra bendro virtuvės dizaino kolorito sudedmoji dalis.

 

Eskizas. Projektuojant stalviršio dizainą. sudaromas stalviršio planas, parenkami komplektacijos komponentai (drenažiniai grioveliai, plautuvė ir t.t.). Standartinių stalviršių plotis yra 600mm. Šis matmuo gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į interjero projektą, bei užsakovo pageidavimus. Dirbtinio akmens paviršių gamybos technologija leidžia projektuoti ir įgyvendinti įvairiausių konstrukcijų stalviršius, apjungiant skirtingose plokštumose sumontuotus dirbtinio akmens paviršius, praktiškai nematomomis jungimo siūlėmis. Jei stalviršio projektas yra išdirbtas iki smulkiausių detalių jis gali tapti akcentiniu interjero dizaino elementu.

  

 

Plautuvė. Tai neatsiejama virtuvinės įrangos dalis. Kas mėgsta ilgiau sukiotis virtuvėje sutiks, jog  plautuvės pasirinkimui reikia skirti pakankamai dėmesio. Plautuvė turi derėti su virtuvės interjero dizaino koncepcija ir atitikti keliamus praktiškumo, funkcionalumo reikalavimus. Pasiūloje yra begalės skirtingų gamintojų, siūlančių įvairių stilių modelius, kurie gaminami pagal skirtingas technologijas. Kad pasirinkimas būtų objektyvus ir teisingas, reikia įvertinti savo poreikius, bei galimybes.

 

Pirmiausiai reikia apsvarstyti kokio dydžio plautuvė tinkamiausia konkrečiu atveju. Tam įtakos turi keletas veiksnių: virtuvės dydis, stalviršio gabaritiniai matmenys, plautuvės paskirtis. Jeigu virtuvėje bus naudojama indaplovė, pasitelkiant racionalųjį planavimą, nereikėtų rinktis didžiausių matmenų plautuvės, kadangi jos paskirtis tampa pagalbine. Tačiau esant priešingai situacijai, kuomet indaplovės nėra, rekomenduojama rinktis didesnę, bei apsvarstyti 1.5 arba 2 dubenų plautuvės pasirinkimą. Kaip jau minėjome anksčiau, patartina rasti kompromisą, atsižvelgiant į individualius poreikius. Viskas turi būti suplanuota ne kam nors kitam, o Jūsų patogumui, nes savo virtuvėje karalius esate Jūs. Įtraukus pastarosios analizės rezultatus (plautuvės gabaritai) į paieškos filtro kriterijų sąrašą, sumažėja potencialiai tinkamų plautuvių pasirinkimas.

  

Renkantis plautuvės dizainą, gamybos technologiją reikėtų žinoti kokios pasirinkimo galimybės egzistuoja. Norime Jums padėti padaryti teisingą sprendimą.

 

  • -- Nerūdijančio plieno.

 

Šio tipo plautuvės yra plačiai naudojamos tiek namų erdvėje, tiek pramoniuose objektuose. Nerūdijančio plieno plautuvių kainos ir kokybės santykis yra praktiškai nepavejamas. Gamybos technologija inžinieriams leidžia suprojektuoti ir pagaminti įvairių formų plautuves. Galimi du montavimo tipai. Montavimas įleidžiant plautuvę iš viršaus ir montavimas iš apačios. Todėl net ir sudėtinguose interjero dizaino sprendimuose galima išvysti nerūdijančio plieno plautuvių.  Šio metalo atspalvis dera praktiškai prie visų spalvų tonų. Pagrindiniai privalumai: sąlyginai nedidelė kaina, ilgaamžiškumas, atsparumas temperatūrai. Pagrindiniai trūkumai: skleidžia didelį triukšmo lygį (renkantis plieno plautuvę reikia atkreipti dėmseį į gamintojo siūlomą vibracijų slopinimo sprendimą), galima sulankstyti, braižosi paviršius. Populiarūs gamintojai: Franke, Blanco.

 

 

  • -- Kompozitinės - akmens masės

 

Sumaišius skirtingų fizinių ir cheminių savybių medžiagas gaunama kompozitinė medžiaga, kurios savybės yra kitokios nei sudedamųjų dalių prieš sumaišymą. Medžiagų mokslo inžinierių užduotis yra suprojektuoti naują medžiagą, su iš anksto užduotomis savybėmis. Tokios medžiagos dažniausiai būna pranašesnės už natūraliai gamtoje susiformavusias medžiagas, kadangi kompozitinės medžiagos yra kuriamos gamintinių medžiagų trūkumams kompensuoti. Šiuo atveju kalbama apie, vadinamąją,  akmens masę. Tai, jau minėta, kompozitinė medžiaga, pagaminta sumaišius akrilinę, poliesterinę dervą arba jų mišinį su užpildu, priedais. Užpildas - granito dulkės, kvarco dulkės.  Šių medžiagų gamybos santykis ir priedų rūšys yra kiekvieno gamintojo komercinė paslaptis, kurią jie saugo. Užpildas 40-80% , 15-45% derva ir 5-15% priedai. Nuo šio santykio priklauso akmens masės savybės.  Šio tipo plautuvių privalumai: atsparumas karščiui, ilgaamžiškumas, įvairių atspalvių galimybė. Trūkumai: subraižius -  nerestauruojamos, nėra galimybės besiūliui plautuvės ir stalviršio jungimui. Populiarūs gamintojai: Franke, Blanco.

 

"Lieto akmens plautuvė". Kaip atskirą plautuvių pogrupį galima išskirti dirbtinio akmens plautuves, kurių bazinis užpildas yra ne granito dulkės ar kvarcas, o mineralinė medžiaga - aliuminio hidroksidas. Šios plautuvės yra montuojamos iš apačios, sujungiamos su stalviršiu į vienalytį gaminį. Sujungimo vietos yra akimi nematomos. Sumontuoti tokią plautuvę namų sąlygomis, neturint techninės bazės ir kvalifikacijos, yra neįmanoma. Todėl šį darbą gali atlikti tik šios srities specialistai. Tokios plautuvės privalumai: plautuvė harmoningai integruojama į virtuvės aplinką, nėra stalviršio ir plautuvės jungimo siūlių - išgaunamas "lietos plautuvės" efektas, užtikrinamas aukščiausias higienos lygis, nes nėra sunkiai išvalomų vietų. Prie privalumų galima priskirti plačia spalvinę gamą, bei atnaujinimo galimybę. Šio tipo plautuves pagaminsime mes - Jums individualiai, pagal unikalius matmenis.

  

Aptarėme geriausiai vertinamas ir populiariausias plautuvių rūšis.   Kitų tipų plautuvių plačiau neaptarinėsime. Likusios rūšys - egzotinių interjerų dizainų sprendimai. Tikėkimės suteikėme Jums bazinių žinių apie plautuvių tipus. Dabar renkantis plautuvę būsite atlikę namų darbus.    

 

  • -- Emaliuoto ketaus.
  • -- Akmeninės.
  • -- Keraminės.
  • -- Varinės.
  • -- Medinės.

  

Renkantis plautuvės stilių, atsižvelgiant į naujausius mados pokyčius, reikia vertinti rinkos tendencijas, ne pavienių kalendorinių metų perpektyvoje, o mažiausiai trijų metų laikotarpyje. Kaip be būtų, tačiau moderniose virtuvių interjeruose dominuoja dirbtinio "lieto" akmens, granitinio kompozito, bei vis dar iš rinkos neišstumiamos nerūdijančio plieno plautuvės.

 

Į dirbtinio akmens stalviršį sumontuosime bet kokią Jūsų pasirinktą plautuvę.

  

Galinis bortelis/sienelė (staljuostė). Dirbtinio akmens stalviršių vienas iš privalumų yra vienalytiškumas. Kad ši savybė būtų pilnai išpildyta, horizontalios ir vertikalios plokštumos jungiamos į vientisą monolitą. Galimi du plokštumų jungimo būdai: stačiu kampu ir kampu per radiusą (dažniausiai R=10mm). Pastarasis jungimas pilnai pateisina vinalytiškumo sąvoką. Stalviršis su galiniu borteliu yra dar lengviau prižiūrimas. Žinoma, šis privalumas įvertinamas tik išbandžius. Bortelis gali būti komplektuojamas įvairaus aukščio, pasirinktinai. Standartiškai 40mm - 100mm. Pasinaudojant dirbtinio akmens paviršių gamybos technologija, galinė ir šoninės sienos gali būti dengiamos dirbtinio akmens skydais. Šie stalviršio komplektacijos elementai gaminami unikalių matmenų, pritaikant objekto sienoms. Panaudojant šį metodą sukuriamas įspūdingas vaizdas ir pojūtis. Skydų ir stalviršio jungimui galioja prieš tai aprašytos bortelių jungimo parinktys.

 

 

 

Drenažiniai grioveliai. Stalviršio zonoje, šalia plautuvės, labai dažnai padedami šlapi indai, įrankiai. Susikaupęs vanduo gali tekėti visomis kryptimis. Drėgmė gali patekti į spinteles, stalčius. Esant drenažiniams grioveliams vanduo surenkamas juose, o nuolydžio kampas palengvina vandens nutekėjimą į plautuvę. Tai sprendimas suteikiantis stalviršiui dar daugiau praktiškumo.

 

Aliumininiai strypeliai. Dirbtinis akmuo yra neatsparus didesniam nei 150-180 lapsnių Celcijaus karščiui. Bet tai nereiškia, jog Jūs negalėsite patogiai pasidėti karštos keptuvės ar puodo šalia viryklės, kaitlentės. Sprendimas - integruoti aliumininiai strypeliai. Jų lokaciją galima parinkti, geriausiai tinkančią, konkrečiai situacijai. Daugiau Jums nebereikės naudoti jokių padėkliukų.

 

Taip pat norime atkreipti kietųjų baldų ir interjero dizainerių dėmesį. Jeigu galinė siena yra uždengta dirbtinio akmens skydu, rekomenduojame, jog elektrinė kaitlentė nebūtų planuojama arčiau sienos nei 50mm,  o dujinė kaitlentė ne arčiau nei 100mm. Vartotojas turėtų atkreipti dėmesį į kaitinamų indų padėtį ir užtikrinti, jog nebūtų tiesioginio indo ir stalviršio kontakto.

.

 

Briaunų apdirbimas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užsakovas pasirenka briaunų apdirbimo stilių, radiusą. Eskizuose pavaizduoti standartiniai apdirbimo variantai. Radiusus galima kombinuoti (žr. paskutinį eskizą). Esant pageidavimui, galima atlikti unikalų briaunų apdirbimą.

 

Paviršiaus apdirbimas. Dirbtinio akmens paviršių apdirbimo lygiai:

 

-- Matinis (neblizgus) - liečiant sudaromas šiltumo, švelnumo, minkštumo įspūdis. Dažniausiai šis apdirbimas taikomas pasteliniams, šviesaus tono atspalviams. Toks paviršius yra universalus. Įbrėžimai tampa nepastebimi. Laikui bėgant įgauna šiek tiek daugiau blizgesio. Labai paprasta priežiūra. Viešosios erdvės objektuose, kuriose paviršiams yra didelis apkrovimas rekomenduotina naudoti matinį apdirbimo lygį.

 

-- Pusiau blizgus - tai tarpinis lygis tarp matinio ir blizgaus. Tai optimalus variantas išlaikant praktiškumą, tačiau suteikiant daugiau prabangos. Paviršius šiek tiek slidesnis - lengviau valomas. Šio užbaigimo paviršiai atspindi šviesą. Dažniausiai naudojamas apdirbti dirbtinio akmens paviršius su vidutinio intensyvumo atspalviais.

 

-- Blizgus - tai maksimaliai poliruotas paviršius. Ypatingai blizgus ir slidus. Tamsiom spalvom suteikia maksimalų sodrumą, tačiau įspūdingai atrodo ir šviesių tonų spalvos ar net gi balta. Priežiūra reikalauja daugiau dėmesio.

 

Šie apdirbimo lygiai yra standartiniai. Kai kuriose projektuose naudojamas šiek tiek grubesnis apdirbimas už matinį. Tokiu būdu padidinamas paviršiaus sukibimas su objektais. Tai aktualu grindų dangai, laiptų pakopom, dušo kabinom ir panašiai.

 

2. Matavimas

 

Galutinis rezultatas yra tiesiogiai proporcingas matavimo tikslumui. Todel šiame etape labai pasitarnauja profesionalų, atliekančių matavimą, kvalifikacija bei įgūdžiai. Dėl įvairių priežasčių, statant namą ar atliekant jo restauravimo darbus, atsiranda neatitikimų, kurie nėra įtraukti į pastato projektą (neišlaikytas plokštumų horizontalumas/vertikalumas, kampų statumas neatitinka 90 laipsnių ir panašiai). Dėl to gaminti stalviršį pagal objekto projekto brėžinį yra netikslinga. Atsitiktinių paklaidų atsiradimo tikimybei minimizuoti naudojamas šabloninis matavimo būdas. Šis būdas yra efektyviausias, užtikrinantis didelį tikslumą. Pagaminamas realus stalviršio šablonas atspindintis net smulkiausius objekto matmenis. Šablono parametrai perkeliami į brėžinį, kuris perduodamas gamybos cechui.

 

II Gamyba

 

 Pagal parengtą stalviršio projektą gaminamas stalviršis.

 

III Montavimas

 

Dirbtinio akmens stalviršio surinkimas/montavimas, priklausomai nuo projekto sudėtingumo, gali užtrukti nuo poros iki 8 ir daugiau valandų. Todėl užsakovui apie numatomą montavimo datą ir laiką yra pranešama iš anksto. Montavimas gali būti atliekamas tik šildomoiose patalpose (jei darbai atliekami šaltuoju metų laiku).